Tayyip Talha Sanuç: ‘Beşiktaş’ta oynayabilirim’ demiştim

Ulusal arayı İstanbul’da kalmış olarak ve emek vererek geçiren Beşiktaş’ın başarıya ulaşmış stoperi Tayyip Talha Sanuç, alt yapıya başladığı gün kendisine; ‘Ben de Beşiktaş’ta oynayabilirim’ söylediğini ve bu hayalini gerçekleştirdiği için mutlu bulunduğunu söylemiş oldu.
Siyah-beyazlı futbolcu, Karabük’ün mahalli kanallarından BRTV’de gösterilen Futbol Arenası programına telefonla katıldı. Daha ilkin Adana Demirspor ile Spor Toto 1. Lig ve Spor Toto Süper Lig’de yıldız isimlerle oynadığını belirten Sanuç, artık daha da fazla yıldızla bir arada bulunduğunu ve gelişimine katkı sağladığını aktararak, “Bildiğiniz suretiyle Adana Demirspor’da kadroda oldukça büyük adlar vardı. Spor Toto Süper Lig’e yükseldiğimizde de o çıta daha yukarı çıkmıştı. Mario Balotelli benzer biçimde oyuncularla oynamak, onlarla antrenman yapmak bana oldukça şey katmıştı. Gelişimime oldukça büyük katkısı olmuştu. Şu an Beşiktaş’tayım ve bu çıtayı daha da yükseğe çıkarmak için elimden geleni yapıyorum. Oldukça mühim, oldukça büyük adlar, oldukça kaliteli ayaklar var. Kulübe geldiğim ilk günden beri hepimiz oldukça sıcakkanlı. Biliyorsunuz ki uyarlama süreci performans için oldukça önemlidir. Uyarlama sürecimiz en süratli şekilde ilerletiyorum şu anda. Takıma oldukça acele alıştım. Hoca da bu mevzuda bana oldukça destek oldu. Tesislerde aile ortamı var” dedi. Geçirme sürecinde memleketi Karabük’ten destek mesajları aldığını ifade eden genç stoper, “Futbola başladığım günlerde bugünlerin düşsel ile yaşıyordum. Bu açıdan oldukça mutlu ve gururluyum. Karabükspor’un alt yapısından A takıma yükselmek, A takımda süre bulmak ve en önemlisi Karabük’ten futbolcu çıkabileceğine herkesi inandırmak hakikaten benim hayalimdi. Bunu başardığım için oldukça mutluyum. Inanırım Karabük’te de benimle gurur duyanlar vardır. Geçirme sürecinde memleketimden oldukça destek mesajı aldım. Orası benim evim, memleketim” ifadelerini kullandı.
“Alt yapıya başladığım gün kendime ‘Ben de Beşiktaş’ta oynayabilirim’ demiştim”
Karabükspor alt yapısına başladığı 13-14 yaşlarında ‘Karabük’ten futbolcu çıkmaz’ söylemlerini duyduğunu dile getiren Sanuç, “O zamanlar bizim için İbrahim Kaş benzer biçimde oldukça büyük bir rol model vardı. Demek ki istenirse oluyordu. Alt yapıya başladığım gün kendime; ‘Ben de bunu başarabilirim. Ben de Beşiktaş’ta oynayabilirim’ demiştim ve bugün bunu başardığım için oldukça mutluyum. Şu anda bir ihtimal eski Karabükspor yok fakat benim de tanıdığım futbolcu olma düşsel olan ufak kardeşlerim var. 13-14 yaşımda biri bana rol model oldu. İnşallah ben de birilerine rol model olabilirim. Birilerine ümit ışığı yakabilirim. Futbolda hiçbir süre olanaksız diye bir şey yok. Hayallerin peşinden koşulduğu ve çalışmış olduğu takdirde talih elbet yüzünüze gülecektir. Ben de alt yapıdayken kimi zaman karamsardım fakat uğraştım, çalıştım” şeklinde konuştu.
Sanuç, Karabük’te hem alt yapıda hem A takımda üstünde emeği olan, kendisine inanan, süre veren hocalarına da ek olarak teşekkür ederek hepsine ömrünün sonuna kadar minnettar kalacağını belirtti.

Son Dakika Haberler