Başkan Recep Tayyip Erdoğan FIFA Başkanı Infantino’yu kabul etti – Son dakika Futbol haberleri


Başkan Recep Tayyip Erdoğan, FIFA Başkanı Gianni Infantino’yu kabul etti. Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurulu’na katılmak suretiyle New York’ta bulunan Başkan Erdoğan, Türkevi’nde temaslarını sürdürdü. Infantino, kabulde üstünde Başkan Erdoğan’ın isminin yazılı olduğu, Katar’da yapılacak 2022 Dünya Kupası resmi topunu armağan etti. Infantino, bu toptan yalnız bir tane üretildiğini söylemiş oldu. Topu alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başka yok doğrusu. Üstünde Recep Tayyip Erdoğan yazıyor” diyerek yazıyı kameralara gösterdi.

SEN OYNARSAN BEN DE OYNARIM

Topla kafa vuruşu gerçekleştiren Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Gianni Infantino’nun sorusu üstüne Dünya Kupası’nın oynanacağı Katar’a gideceğini söylemiş oldu. Infantino’nun “Orada oynarsınız da” demesi üstüne ise Başkan Erdoğan, “Iyi mi oynayacağız ki sen oynayacak mısın? Sen oynarsan ben de oynarım. Ona nazaran hazırlıklı geleyim” yanıtını verdi. Infantino’nun “Doğal ki, aynı takımdayız” yanıtı üstüne Erdoğan, “Temim’de (Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Al Sani) oynayacak mı?” dedi. Infantino’nun bunun üstüne, “O tenis oynuyor fakat o mesele değil” demesi gülüşmelere niçin oldu.

BİR NUMARA MİLLİ TAKIM

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, FIFA Başkanı İnfantino’nun görüşmeden ayrılmış olduğu sırada İsrail Başbakanı Yair Lapid’in gelmesi üstüne İnfantino ve Lapid’i tanıştırdı. Bu sırada meydana getirilen futbol sohbetinde Lapid, Türkiye’nin iyi futbol takımları bulunduğunu söyleyerek, Başkan Erdoğan’a tuttuğu ekibi sordu. Erdoğan, “Bir numara ulusal ekip” yanıtını verdi. Lapid, “İsrail’in Fenerbahçe ile fena hatıraları var, bu sebeple bizi hep yeniyorlardı” ifadesini kullanırken, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir dönem Fenerbahçe’de forma giyen İsrailli futbolcu Haim Revivo’yu hatırlatarak, “Revivo oldukça iyi bir oyuncuydu” dedi.Spor Haberleri